Čo je TRX?

TRX = Total-Body Resistance Excercise

- rýchle a efektívne posilňovanie celého tela
- pomáha budovať pevný stred tela
- zvyšuje svalovú vytrvalosť
- cvičenie s TRX je vhodné pre ľudí v akejkoľvek fyzickej kondícii (pre profesionálnych športovcov aj pre seniorov)

TRX umožňuje posilňovanie celého tela s pomocou jediného nástroja.

Kto používa TRX?

Photo by The U.S. Army / CC BY

TRX nájdete vo výbave elitných športovcov - cyklistov, plavcov či bežcov, v šatniach basketbalových a hokejových týmov. Patrí tiež k cvičebným nástrojom vo všetkých zložkách armády USA.

História TRX

Myšlienka nástroja na závesný tréning sa zrodila v prostredí Námorných, vzdušných a pozemných týmov Námorníctva USA (Navy SEALs). Veliteľ Randy Hetrick spolu so svojimi kolegami hľadali spôsob, ako udržiavať fyzickú kondíciu aj obmedzených podmienkach bojových lodí a ponoriek, bez obvyklého fitness náradia.

Photo by Maria Ly / CC BY

Prvý prototyp Randy Hetrick vyrobil z padákových popruhov a ju-jitsu opasku. Využil pritom aj to, že tak, ako aj ostatní príslušníci Navy SEALs, prešiel kurzom šitia, vďaka ktorému v prípade potreby vedia sami opraviť svoj výstroj.

Po tom, čo v roku 2001 ukončil vojenskú službu a nastúpil na Stanford University Graduate School of Business, začal pracovať na komerčnom využití svojho nápadu. Prvé kusy TRX začali vznikať na šijacom stroji v jeho garáži. S pomocou od svojho priateľa a investora Joe DiJulia založil spoločnosť TravelFit, LLC (neskôr Fitness Anywhere, Inc). Randy si uvedomil, že spolu s novým nástrojom na cvičenie by mal ponúknuť aj svoje know-how a školenia pre trénerov.

Späť na úvodnú stránku